Házirend

A „Jemma” Üzlethelyiségek Házirendje

Hatályos: 2025. január 01.

 

1. Fogalommeghatározás

  • munkavállaló: A MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság által üzlethelyiségeiben, munkavégzés céljából alkalmazott személy.
  • házirend: A MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság üzlethelyiségében tartózkodó vásárlók által tanúsítandó magatartást szabályozó előírások összessége.
  • szolgáltatás: A MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság kereskedelmi és szolgáltatási tevékenységi köreibe tartozó bármely tevékenység.
  • szolgáltató: A MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság, valamint a vele jogviszonyban álló munkavállalók.
  • üzlethelyiség: A MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság által „Jemma” elnevezés alatt, használt ruházat kereskedelme céljából üzemeltett ingatlan, valamint az azokhoz tartozó parkoló.
  • üzletvezető: Az egyes üzlethelyiségekben korlátozott döntési jogkörrel felruházott munkavállaló.
  • vásárló: Az üzlethelyiségben tartózkodó személy.

2. A házirend hatálya, annak módosítása

2.1. Időbeli hatály

A Házirend időbeli hatálya határozatlan időre szól.

2.2. A Házirend területi hatálya

A Házirend területi hatálya kiterjed valamennyi a szolgáltató által „Jemma” elnevezés alatt működtetett üzlethelyiség teljes területére, valamint – amely üzlethelyiség azzal rendelkezik – az az előtti parkolók területére.

2.3. A Házirend személyi hatálya

A Házirendben foglalt rendelkezések betartása kötelező a valamennyi, az üzlethelyiség területén tartózkodó vásárló, illetve munkavállaló számára.

2.4. A Házirend módosítása

A Házirendben foglalt rendelkezéseket (az üzlethelyiségek működtetésével felmerülő gyakorlati tapasztalatok és igények alapján, valamint a jogszabályok, hatósági előírások változása következtében) a Házirend készítője jogosult egyoldalúan módosítani, kiegészíteni, illetve új rendelkezéseket alkotni.

3. A házirend célja, alkalmazása, közzététele

3.1. A Házirend célja

Jelen Házirendben célja a MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság által nyújtott szolgáltatás professzionális színvonalának fenntartása, a vásárlók részére tiszta és háborítatlan vásárlási környezet biztosítása, valamennyi üzlethelyiségben tartózkodó személy biztonságának, egészségének és testi épségének megőrzése, valamint az üzlethelyiség és az ott található berendezéseinek, felszereléseinek állagmegőrzése.

A „Jemma” üzlethelyiségei minőségi használt divatáru eladás céljával üzemeltetett üzletek. Az üzlethelyiségekben az általánosan elfogadott tevékenységek és elvárt magatartási szabályok (tiszta, ápolt megjelenés, közösségi normáknak megfelelő magatartás, megnyilvánulás, viselkedés) – különösen azok, amelyeket a vonatkozó jogszabályok is előírnak és amelyek e jellegüknél fogva mindenkire nézve kötelező érvényűek – valamint a jelen okiratban rögzített előírások az irányadóak.

3.2. A Házirend alkalmazása

A Házirend betartása kötelező valamennyi, az üzlethelyiség területén tartózkodó vásárló, illetve munkavállaló számára. Az üzlethelyiségek területére történő belépéssel valamennyi vásárló a jelen Házirend rendelkezéseit magára nézve kötelező érvényűnek ismeri el. Az üzlethelyiségben dolgozó munkavállalók kötelesek és jogosultak a Házirendben megfogalmazott szabályokat betartani, illetve érvényesíteni, azzal összefüggésben eljárni. Az üzlethelyiségekben dolgozó munkavállalók intézkedései az vásárlókra nézve kötelező érvényűek.

3.3. A Házirend közzététele

Jelen Házirend legalább egy példánya a MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság által üzemeltetett üzlethelyiségek területén bárki által látható helyen kifüggesztésre kerül, valamint az üzletvezetőtől – akadályoztatása esetén az üzletben dolgozó munkavállalótól – elkérhető, továbbá az a www.jemma.hu weboldalon is elérhető.

A MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság által üzemeltetett üzlethelyiségekben kamerarendszer működik, amellyel összefüggésben a MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság adatkezelési szabályzatában talál bővebb információkat. Az említett szabályzat a szolgáltató üzlethelyiségeiben érhetőek el.

4. Magatartási szabályok

4.1. Általános elvek

Az üzlethelyiség magánterület, ahol a szolgáltató jogosult a szolgáltatásainak nyújtását vásárlók magatartására vonatkozó, előzetesen megszabott feltételekhez kötni, amelyeket a Házirendben összefoglalóan közzétesz.

Az üzlethelyiség egész területén tilos olyan tevékenység folytatása, amely jogszabályba ütközik, a jóérzést, vagy a közerkölcsöt sérti, vagy alkalmas arra, hogy a munkavállalókban vagy az üzlethelyiségben tartózkodó vásárlókban félelmet, megbotránkozást, riadalmat keltsen. A vásárlók kötelesek tiszteletben tartani az üzlethelyiségben dolgozó munkavállalók és a többi vásárló méltóságát, személyiségi jogait, vagyontárgyait. Az üzlethelyiségben alapvető elvárás a kulturált viselkedés és kommunikáció. Az üzlethelyiség területén nem végezhető erős zajjal, szaggal vagy egyéb környezeti ártalommal járó, illetőleg az azokhoz hasonló, az üzlethelyiség területén tartózkodó személyek zavarására általában alkalmas tevékenység.

Kábítószer, vagy más bódító hatású szer hatása alatt álló, illetve ittas személyek nem tartózkodhatnak az üzlethelyiségben, illetve annak parkolójában. Tilos az üzlet területén alkoholt vagy egyéb bódító hatású szert fogyasztani vagy alkoholt vagy egyéb bódító hatású szert annak üzleten belüli fogyasztása céljából behozni. Tilos az üzlet területén kábítószert birtokolni, terjeszteni, fogyasztani.

A gyermekek biztonsága és testi épségének biztosítása, a gyermekek megfelelő tájékoztatása az üzlethelyiség Házirendjéről, valamint a Házirend betartása és betartatása a gyermeket kísérő vásárló felelőssége, illetve kötelessége.

A fenti általános elveket és viselkedési normákat megsértő személyektől az üzletben dolgozó munkavállalók a szolgáltatást megtagadhatják, illetve a vásárlót az üzlethelyiség területéről felszólítást követően jogosultak kikísérni. Abban az esetben, ha a fenti általános elveket és viselkedési normákat megsértő személy az üzletet önként – a munkavállaók felszólítása ellenére – nem hagyja el, a munkavállalók jogosultak a rendőrség értesítésére.

4.2. Rongálás, károkozás, értékmegőrzés

Az üzlethelyiségek területén értékmegőrző nem működik, így a vásárlók által az üzlethelyiségek területére behozott vagyontárgyakért, azokban keletkező bármilyen kárért a szolgáltatót, valamint az üzlethelyiségben dolgozó munkavállalókat felelősséget nem terheli. Mindezek alapján a vásárlók az üzlethelyiség területére csak saját felelősségükre hozhatják be vagyon-, és értéktárgyaikat.

A talált tárgyakat vásárlók az üzletben dolgozó munkavállaóknak adhatják le, az elveszett tárgyaikat ugyanitt kereshetik. A szolgáltató a talált tárgyakat a Ptk. 5:59. § (3) bekezdésének megfelelően, legfeljebb 3 hónapig őrzi, majd a megjelölt időtartam leteltét követően átadja azt a jogosult hatóság részére (a nem eltartható vagy nem megőrizhető dolgok kivételével, mivel azok az értékesítéséről késedelem nélkül a szolgáltató gondoskodik).

Minden vásárló köteles az üzlethelyiségre, az üzlethelyiségben kihelyezett tárgyakra, berendezésekre, termékekre vigyázni, épségüket megőrizni, azokat rendeltetésüknek megfelelően használni. Aki az üzlethelyiségben, a kihelyezett tárgyakban, vagy az üzlethelyiség berendezéseiben, felszerelésében szándékosan, vagy gondatlanul kárt okoz, az köteles az okozott kárt a szolgálató részére megtéríteni.

Az üzlethelyiség egész területén mindenki csak saját felelősségére használhatja az eszközöket, berendezési tárgyakat, a rendellenes használatból eredő károkért a szolgáltató felelősséggel nem tartozik. Az üzlethelyiségben tartózkodó vásárlónál, egy vásárló által másik vásárlónak okozott bármilyen kárért, vagy sérelemért a szolgáltatót felelősség nem terheli.

A Házirend ismeretének és betartásának hiányából, az eszközök, berendezések nem rendeltetésszerű használatából, vagy egyéb, a vásárló vagy a vele együtt érkező gyermek által okozott kárért, sérelemért a szolgáltatót felelősség nem terheli.

4.3. Vásárlási szabályok

Amennyiben az üzlethelyiségbe történő belépést megelőzően a vásárló a szolgáltató által is forgalmazott terméket hoz magával, azt a vásárlás megkezdését megelőzően köteles az üzlethelyiségben található munkavállaló részére bemutatni a későbbi félreértések elkerülésének érdekében.

Tilos az üzlethelyiségben nagy mennyiségű áru félretétele későbbi válogatás céljából, ezzel akadályozva a többi vásárló vásárlási lehetőségeit.

A pénztárnál a félreértések elkerülése érdekében valamennyi megvásárolni kívánt árucikket a vásárló köteles jól látható módon a pultra helyezni.

Távozáskor az üzlethelyiségben dolgozó munkavállalók jogosultak a vásárló táskájába, csomagjában, hátizsákjába betekinteni, annak tartalmát ellenőrizni. Ebben a vonatkozásban csomagnak minősül a kisméretű női táska, valamint babakocsi is.

A vásárlást követően a vásárló köteles minden esetben megőrizni a szolgáltatótól kapott nyugtát/blokkot, amelynek ellenőrzésére a pénztártól való távozást követően, azonban még az üzlethelyiségből történő kilépést megelőzően az üzlethelyiségben dolgozó munkavállalók jogosultak.

4.4. A próbafülke használatának szabályai

A próbafülkét egyidejűleg egy személy használhatja. A próbafülkébe kizárólag az előzőleg a munkavállalók részére bemutatott termék vihető be. A termékek bemutatását a szolgáltató munkavállalói a próbafülkéből történő kilépést követően is előírhatják. A próbafülkébe kabát, kiegészítő, cipő, alsónemű, lakástextil nem vihető be. Higiéniai szempontból fürdőruha kizárólag fehérneműre próbálható.

4.5. Higiénia

Az üzlethelyiség területén ételt, italt, fagylaltot fogyasztani tilos.

Az üzlethelyiség területére kerékpárt, állatot, – a hatósági munkakutyák és vakvezető, segítő kutyák kivételével – bevásárlókocsit behozni tilos.

Az üzlethelyiség területén minden vásárlóra kötelező érvényű a rend és a tisztaság betartása. Az üzlethelyiség területére belépni, illetőleg ott tartózkodni csak ápolt, tiszta öltözékben szabad. Az üzlethelyiséget tilos olyan mértékben szennyezett vagy hiányos ruházatban felkeresni, amely másokban megbotránkozást kelt vagy akár beszennyezheti mások ruházatát, az üzlet berendezését vagy árukészletét.

Az üzlethelyiség területén található mosdókat kizárólag az üzlethelyiség munkavállalói használhatják, azok nem nyilvánosak.

Az üzlethelyiség területén szemetelni szigorúan tilos.

4.6. Egyéb magatartási szabályok

Tilos az üzlet területére szúró- és vágóeszközt, kést vagy ollót, üvegből készült tárgyat, fegyvert, robbanóanyagot, pirotechnikai eszközt, vagy egyéb, riadalmat keltő eszközt, vagy bármely olyan tárgyat bevinni, amely a saját vagy mások testi épségét, egészségét veszélyeztetik, vagy annak gyanúját kelthetik. A szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy adott szituációtól függően döntse el, mely tárgyak tartoznak a jelen pont hatálya alá.

Az üzletben a dohányzás, az elektromos cigaretta, az elektromos cigarettához hasonló eszközök, valamint nyílt láng használata és egyéb tűzveszélyes tevékenység végzése tilos.

Az üzlethelyiség egész területén kizárólag az üzletvezető engedélye alapján végezhető az épület rendeltetésén túlmutató tevékenység, illetve bármilyen üzleti célú tevékenység. Tilos az üzlethelyiség területén bármilyen reklám vagy egyéb kereskedelmi tevékenységet folytatni. Reklám- vagy egyéb kereskedelmi tevékenységnek minősül különösen, de nem kizárólagosan a szórólapterjesztés, valamint az üzlethelyiség területén bármilyen „plakát” kihelyezése.

Tilos az üzlet területén videó és fényképfelvétel készítése. Az kizárólag az üzletvezető előzetes engedélyével történhet.

Az üzlethelyiség területén tilos kerékpárt, gördeszkát, görkorcsolyát, rollert, elektromos rollert, elektromos egykerekű járművet (EUC), hooverboardot, más közlekedési eszközt vagy közlekedésre alkalmas eszközt használni. A felsorolt közlekedési eszközöket csak kézben vagy tolva van lehetőség behozni, és ügyelni kell arra, hogy az üzlet értékei, illetve a személyek biztonsága nem sérülhet.

A nyitvatartási idő lejártakor a vásárlók kötelesek az üzlethelyiség területét elhagyni, az erre irányuló dolgozói felhívást követően.

Az üzlethelyiségben dolgozóink pénzváltásra nem kötelesek.

Az üzlet Ügyfelei jogosultak az üzlet szolgáltatásaival kapcsolatban észrevételeket, esetleg panaszt tenni a pénztárnál található Vásárlók könyvébe.

5. Rendelkezések a házirend megsértése esetén 

A Házirendet megsértő, rendbontó, illetve a többi vásárló nyugalmát bármilyen módon zavaró látogatókat az általuk kifejtett rendellenes magatartás abbahagyására az üzlethelyiség munkavállóinak jogában áll felszólítani, ennek eredménytelensége esetén az üzlethelyiség területéről kikísérni. Abban az esetben, ha a rendellenes magatartást tanúsító személy az üzletet önként – a munkavállaók felszólítása ellenére – nem hagyja el, a munkavállalók jogosultak a rendőrség értesítésére.

Amennyiben a jogszabályok, a jelen Házirend szabályainak, illetőleg az általánosan elfogadott viselkedési szabályok megszegése esetén a szabálytalankodó figyelmeztetésére kerül sor, eredménytelenség esetén az üzlet munkavállalói jogosultak vásárlót távozásra felszólítani. A Házirend szabályait be nem tartó vásárlótól az üzlet munkavállalói jogosultak az üzlethelyiség szolgáltatásait megtagadni, a folyamatban lévő szolgáltatás nyújtását felfüggeszteni, továbbá az üzlethelyiség területéről az ilyen személyt végleges jelleggel kitiltani. A kitiltott szabálytalankodó a szolgáltatóval szemben semmilyen követeléssel nem élhet.

A szolgálató, valamint dolgozói intézkedési jogosultságát meghaladó esetekben, továbbá szabálysértést vagy bűncselekményt megvalósító, vagy azt megkísérlő magatartás kifejtése esetén az üzlethelyiség dolgozói jogosultak a rendőrség, vagy más hatóság részére bejelentést tenni. A szolgáltató minden, azt megalapozó esetben feljelentést tesz, továbbá jogosult az esetlegesen bekövetkező károk érvényesítésével kapcsolatosan polgári peres eljárást kezdeményezni. Amennyiben a Házirend megsértése az üzlethelyiség munkavállalójának személyiségi jogait sérti, úgy a szolgáltató gondoskodik a jogkövetkezmények polgári peres úton történő érvényesítéséről (pl. sérelemdíj követelés).

A MITU SHOP Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság nyomatékosan felhívja a vásárlók figyelmét, hogy a jelen Házirendben rögzített rendelkezések megsértése, valamint a hatályos büntető-, illetve szabálysértési törvénybe ütköző vagy a polgári jog szerint jogellenes magatartás kifejtése minden esetben büntető-, illetve szabálysértési feljelentést, birtokvédelmi, illetve polgári peres eljárást von maga után.

6. Egyéb biztonsági szabályok

Valamennyi üzlethelyiség rendelkezik a jogszabályi rendelkezéseknek megfelelő tartalmú elsősegély dobozzal, így kisebb sérülés, rosszullét, vagy kisebb egészségügyi panasz esetén az elsősegély dobozt az üzlethelyiség dolgozói rendelkezésre bocsátják. Tűz- és bombariadó, egyéb rendkívüli esemény bekövetkeztekor az üzletben tartózkodók kötelesek az üzlethelyiség dolgozóinak utasításait követni.

Köszönjük Ügyfeleinknek, hogy jelen Házirend betartásával hozzájárulnak ahhoz, hogy az üzletünkben eltöltött idő mindenki számára kellemes élmény legyen!

Ne maradj le

A hírlevél feliratkozáshoz add meg az alábbi adatokat:

This will close in 0 seconds